Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Курилас О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Курилас О. Р. 
Комунікативно-синтаксичний статус транслокаційних превербів / О. Р. Курилас // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 524. - С. 75-78. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено синтаксичні функції транслокальних превербів як структурно-семантичних елементів речення з огляду на їх семантику та комунікативну завантаженість у реченні. Ступінь семантичної залежності від базисних дієслів і транслокальних груп визначає їх комунікативну роль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Курилас О. Р. 
Транслокальні прислівники із доцентровою скерованістю дії та їх словотвірні кореляти у сучасній німецькій мові : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. Р. Курилас; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 18 c. - укp.

Вперше транслокальні прислівники та преверби з доцентровою скерованістю дії розглянуто як окрему систему транслокального деіксису. Встановлено категоріальний статус транслокальних прислівників і превербів, обгрунтовано семантичні та синтаксичні особливості таких прислівників у межах лексико-граматичного класу прислівників та транслокальних превербів як словотвірних елементів. Доведено, що складені дієслова моделі "транслокальний преверб + дієслово" внаслідок відносної семантичної та синтаксичної самостійності превербів перебувають на межі синтаксису та словотвору. Проведено детальний аналіз семантичної структури транслокальних прислівників. На широкому мовному матеріалі визначено парадигматичні ряди складних дієслів та доведено, що модель "транслокальний преверб + дієслово" загалом дуже продуктивна. Проаналізовано семантичну структуру складених дієслів і словотвірних значень превербів. Встановлено, що транслокальні прислівники у межах речення виконують синтаксичні функції субституту предиката, адвербіального або адномінального уточнення. Доведено, що характерне для транслокального преверба порушення дієслівної рамки зумовлене комунікативним членуванням та синтаксичною будовою речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Курилас О. 
Локальний і транслокальний дейксис у німецькій мові / О. Курилас // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2005. - Вип. 12. - С. 91-98. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто лексичні та словотвірні засоби вираження просторових відношень, зокрема локально-деіктичні засоби - прислівники місця і напряму та транслокальні преверби. Проаналізовано структурні елементи системи локального і транслокального дейксису у німецькій мові та опозиційні відношення між локальними та транслокальними прислівниками на парадигматичному і синтагматичному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.6*20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського